Астана қаласының 20 жылдығына  және облыс әкімінің жүлдесіне арналған  ХХІІ халықтық спорттық  ойындары

Ағымдағы жылдың 7 мамыр күні «Жекпе-жек» спорт залында, М.Дәуленов атындағы мектеп-интернатының және М.Әуезов атындағы орта мектебінің спорт залдарында Астана қаласының 20 жылдығына  және  облыс әкімінің жүлдесіне арналған ХХІІ халықтық спорт ойындарынан қол күресі, гір көтеру, шахмат, дойбы,  тоғызқұмалақ, волейбол (ерлер, әйелдер) іріктеу жарысы болып өтті.  Ал 9 мамыр күні атшабарда (ипподромда) жорға жарыс, бәйгеден жарыс болып өтті. Жарыстың барлық түрлерінен барлығы 304 спортшы қатысты.

Жарыстың қорытындысы бойынша:

Тоғызқұмалақтан:

І орын –  Зайсан қаласының командасы

ІІ орын – Дайыр ауылдық округінің командасы

ІІІ орын – Сартерек ауылдық округінің командасы

 

Шахматтан:

І орын – Сартерек ауылдық округінің командасы

ІІ орын – Қарабұлақ ауылдық округінің командасы

ІІІ орын – Қаратал ауылдық округінің командасы

 

Дойбыдан:

І орын – Зайсан қаласының командасы

ІІ орын – Шілікті ауылдық округінің командасы

ІІІ орын – Қаратал ауылдық округінің командасы

 

Волейболдан:

(ерлер):

І орын –  Зайсан қаласының  командасы

ІІ орын – Шілікті ауылдық округінің командасы

ІІІ орын – Айнабұлақ ауылдық округінің командасы

 (әйелдер):

І орын –  Зайсан қаласының  командасы

ІІ орын –  Шілікті ауылдық округінің командасы

ІІІ орын – Айнабұлақ ауылдық округінің командасы

 

Қол күресінен (армрестлинг):

55 кг салмақ дәрежесі бойынша (ерлер):

І орын –  Қабиев Ринат

ІІ орын – Кудебаев Нұрлыбек

60 кг салмақ дәрежесі бойынша (ерлер):

І орын –  Ерғазин Ақжол

ІІ орын – Досбосынов Ермек

ІІІ орын – Нұрланов Жанат

65 кг салмақ дәрежесі бойынша (әйелдер):

І орын –  Отыншынова Роза

ІІ орын – Шаймарданова Қаршыға

ІІІ орын – Сейітбекова Іңкәр

+65  кг салмақ дәрежесі бойынша (әйелдер):

І орын –  Тұрысбекова Асель

ІІ орын – Қасенова Шынар

ІІІ орын – Қабыл Күләш

70 кг салмақ дәрежесі бойынша (ерлер):

І орын –  Дарханов Дарын

ІІ орын – Толқын Айболат

ІІІ орын – Сейітов Мирас

80 кг салмақ дәрежесі бойынша (ерлер):

І орын –  Калиолланов Бексұлтан

ІІ орын – Мақсат Асылбек

ІІІ орын – Түркістанов Аян

90 кг салмақ дәрежесі бойынша (ерлер):

І орын –  Садықов Дидар

ІІ орын – Еспенбетов Ернат

ІІІ орын – Артықбаев Жәнібек

100 кг салмақ дәрежесі бойынша (ерлер):

І орын –  Жұлдызбаев Елдос

ІІ орын – Қисамғалиев Асан

ІІІ орын – Қайролданов Бейбіт

+100 кг салмақ дәрежесі бойынша (ерлер):

І орын –  Қабиев Ринат

ІІ орын – Кудебаев Нұрлыбек

 

Гір спортынан:

І орын –  Зайсан қаласының командасы

ІІ орын – Шілікті ауылдық округінің командасы

ІІІ орын – Қаратал ауылдық округінің командасы

 

Бәйге (3,2 шқ):

І орын – Жазбаев М (Айнабұлақ)

ІІ орын – Нұрлан М (Кеңсай)

ІІІ орын – Машханов Р (Сартерек)

Бәйге (15 шқ):

І орын –  Әкірамханов (Айнабұлақ)

ІІ орын – Шәләп Ы (Айнабұлақ)

ІІІ орын – Әшім Ю (Қаратал)

Бәйге (25 шқ):

І орын – Машханов Р (Сартерек)

ІІ орын – Тоқтаубаев Н (Дайыр)

ІІІ орын – Уанбаев А (Айнабұлақ)

Жорға жарыс (7,5 шқ):

І орын – Нұрпейсов Б (Сартерек)

ІІ орын – Елеукенов Р (Зайсан)

 

Жалпы қорытынды есеп  бойынша:

І орын – Зайсан қаласының командасы (218 ұпай)

ІІ орын – Айнабұлақ ауылдық округінің командасы (196 ұпай)

ІІІ орын – Кеңсай ауылдық округінің командасы (162 ұпай)

Жеңімпаздар мен жеңімпаз командалар Зайсан ауданы әкімінің грамоталарымен, және ауданның дене шынықтыру және спорт бөлімінің ақшалай сыйлықтарымен марапатталды.

Ауданның дене шынықтыру және спорт бөлімі